Certifikace dětských hřišť

V čem spočívá certifikace?

Co to znamená mít certifikované hřiště?

Bezpečnost vybavení dětského hřiště musí být na prvním místě, abychom předešli potenciálním úrazům. Všechny prvky dětského hřiště, ať už jsou to skluzavky, houpačky, kolotoče nebo horolezecké stěny a zda se jedná o soukromé nebo veřejné dětská hřiště, všechny tyto prvky podléhají přísným mezinárodním normám a směrnicím, které se řídí podle platných evropských norem EN 1176 a EN 1177 . Naše společnost na slovensku úzce spolupracuje se společností TÜV SÜD a TECHNICKÁ INSPEKCE, as.dalej (tišri) Společně definujeme bezpečnostní rámec, v rámci kterého následně víme uplatnit kreativitu samotného návrhu.

Vám jako zákazníkovi pomůžeme zorientovat se v komplexních požadavcích na bezpečnost výrobků. Všechny součásti zařízení hřišť musí být testovány z hlediska chemické a mechanické bezpečnosti. Při spolupráci se společností TÜV SÜD a tišri zajišťujeme a posuzujeme platnost výrobkových certifikátů a splnění norem všech prvků dětského ihriska.S každým novým hřištěm, které si u nás objednáte obdržíte i certifikát.

Díky vzdělávacímu programu společnosti TÜV SÜD máme vyškolené pracovníky v oblasti inspekce dětských ihrísk.V rámci tohoto odborného dohledu zajišťujeme pravidelné kontroly dětských hřišť, po novém jednou za dva roky, při kterých se kontroluje celkový bezpečnostní stav dětského hřiště. Naši odborníci jsou již při kontrole technicky vybavení a vědí operativně zjednat nápravu, ať už přímo na místě nebo v rámci komplexního servisu dětského hřiště, který naše společnost poskytuje. V případě, že Vaše hřiště je vyrobeno dříve než v roce 2020, doporučujeme čím dříve provést kontrolu dětského hřiště. Kontrolu si můžete na naší stránce objednat i online