Certifikace dětských hřišť

V čem spočívá certifikace?

Co to znamená mít certifikované dětské hřiště?

Bezpečnost dětského hřiště je pro nás na prvním místě, abychom předešli potenciálním úrazům. Všechny herní prvky dětského hřiště, ať už jsou to skluzavky, houpačky, kolotoče nebo horolezecké stěny a zda se jedná o soukromé nebo veřejné dětská hřiště, všechny tyto prvky podléhají a vyhovují přísným mezinárodním normám a směrnicím, které se řídí podle platných evropských norem ČSN EN 1176 a ČSN EN 1177 . Naše společnost v ČR úzce spolupracuje s několika společnostmi TÜV SÜD, Strojírenský zkušební ústav a Technický a zkušební ústav stavební Praha, s.p.. Společně definujeme bezpečnostní rámec, v němž kterého následně víme uplatnit kreativitu samotného návrhu.

Vám jako zákazníkovi pomůžeme zorientovat se v komplexních požadavcích na bezpečnost výrobků. Všechny součásti zařízení hřišť musí být testovány z hlediska chemické a mechanické bezpečnosti. Při spolupráci se společností TÜV SÜD zajišťujeme a posuzujeme platnost výrobkových certifikátů a splnění norem všech prvků dětského hřiště. S každým novým hřištěm, které si u nás objednáte obdržíte i certifikát a dokumentaci.

Díky vzdělávacímu programu společnosti TÜV SÜD máme vyškolené pracovníky v oblasti inspekce dětských hřišť. V rámci tohoto odborného dohledu jsme schopni zajistit pravidelné kontroly dětských hřišť, jednou do roka, při kterých se kontroluje celkový bezpečnostní stav dětského hřiště. Naši odborníci jsou již při kontrole technicky vybavení a vědí operativně zjednat nápravu, ať už přímo na místě nebo v rámci komplexního servisu dětského hřiště, který naše společnost poskytuje. Kontrolu si můžete na naší stránce objednat i online nebo emailem.