Často kladené otázky

o našich hřištích

Připravujete dětské hřiště?

Vymyslet a postavit dětské hřiště není snadný úkol a při plánování vzniká nemalé množství otázek, které od vás, zákazníků, dostáváme. Mnohé z nich jsou velmi podobné a proto jsme pro vás připravili seznam těch nejčastějších, abychom vám pomohli při výběru, projektování i stavbě nového dětského hřiště.

ZAVTVORENA - NEZOBRAZENA - NEMAZAT

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

1.1. JAK MOHU OBJEDNAT DĚTSKÉ HŘIŠTĚ?

Dětské hřiště můžete objednat zasláním závazné objednávky na adresu  nebo Je velmi pravděpodobné, že ještě před samotnou objednávkou budete potřebovat s námi konzultovat řadu souvislostí týkajících se celkové realizace Vašeho projektu. První kontakt se zákazníkem jde přes zmíněnou e-mailovou adresu nebo kontaktní formulář.

1.2. CO VŠECHNO JE ZAHRNUTÉ V CENĚ DĚTSKÉHO HŘIŠTĚ?

V ceně dětského hřiště jsou zahrnuty všechny herní prvky a komponenty náležící dané herní sestavě dle ceníku i certifikace dětského hřiště. Cena dopravy a montáže se přizpůsobuje konkrétnímu projektu daného hřiště. Každý projekt je jedinečný, proto se snažíme cenu dopravy a montáže nacenit individuálně po konzultaci se zákazníkem.

1.3. O KOLIK SE ZVÝŠÍ CENA HŘIŠTĚ po přičtení DOPRAVY A MONTÁŽE?

Toto není možné přesně určit, protože hřiště se od sebe liší velikostí. Podle objemu a velikosti dětského hřiště to bývá zhruba od 5 do 25% z celkové částky hřiště.

1.4. KDY MÁM NÁROK NA SLEVU?

Aktuální slevu si dohodnete s naším obchodním zástupcem, kterého můžete kdykoliv kontaktovat e-mailem nebo telefonicky.

1.5. JAKÉ JSOU ZPŮSOBY PLATBY?

Za zboží a služby je možné platit následujícími způsoby:

 • platba na základě zálohové faktury – 50% – 70% předem, zboží bude expedováno po přijetí peněžních prostředků na náš účet. Po namontování a převzetí dětského hřiště – doplatek 30% – 50% na místě.
 • platba při osobním převzetí
 • možnost ujednání na splátky – jen při větších objemech, tzn. objem herních prvků nad 1 250 000 Kč
1.6. JAKÉ JSOU DOBY DODÁNÍ?
 • Doba dodání je vždy uvedena v cenové nabídce.
  Existují okolnosti, kdy zboží není možné dodat v předem dohodnutém termínu. Takovými případy jsou například: Nepředvídatelné překážky způsobené atypičností daného projektu. Při realizaci netradičních projektů (- prvovýrobek) můžeme stanovit pouze orientační doba dodání. Z důvodu výroby specifických herních prvků mohou vzniknout změny ve výrobním programu, což může mít vliv i na posun termínu předání vyhotoveného díla. Vliv nepříznivého počasí. Jelikož jde většinou o exteriérové ​​projekty, jejich realizace vyžaduje vhodné povětrnostní podmínky ať už z hlediska samotné montáže jakož i přístupu kamionové dopravy a těžké manipulační techniky. Z tohoto důvodu může být doba dodání posunuta do času příznivějších vnějších podmínek.
 • V případě, že objednané zboží není možné dodat v uvedené dodací lhůtě, bude Prodávající Kupujícího o této skutečnosti neprodleně informovat spolu s informací o náhradním termínu dodání.
 • Pokud se nacházíte v časové tísni a potřebujete hřiště či sestavu outdoor fitness postavit co nejdříve informujte se u nás o skladových zásobách. Jelikož chceme vyjít našim zákazníkům vstříc, snažíme se být připraveni a mít většinu herních prvků k okamžitému odběru. Pokud se však stane, že herní prvek, o který má zákazník zájem nemáme právě skladem, víme jeho výrobu urychlit v případě, že se kupující rozhodne nedostupný produkt zkombinovat s objednávkou produktu dostupného na skladě.
 • Více informací o dobách dodání najdete ve Všeobecných obchodních podmínkách.
1.7. JAK SE MOHU DOSTAT K cenám PRODUKTŮ?

Ceny našich produktů jsou uvedeny v katalogu produktů, ale přesný ceník Vašeho projektu si můžete vyžádat prostřednictvím e-mailu nebo osobně u nás na firmě. Při obhlídce místa, kde chcete Váš projekt realizovat, Vám dokážeme ještě lépe doporučit, zda navrhnout co možná nejideálnější řešení za rozumnou cenu.

ZAVTVORENA - NEZOBRAZENA - NEMAZAT

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

2.1. MOHU PŘIJÍT S VLASTNÍM NÁVRHEM DĚTSKÉHO HŘIŠTĚ?

Ano. V případě, že máte promyšlený vlastní projekt dětského hřiště, který byste chtěli zrealizovat, můžete se na nás obrátit. Po tom, co nám předestřete všechny Vaše představy a požadavky, Vám vyhotovíme hřiště na míru. Zároveň zohledníme všechny technické a bezpečnostní normy, které se k projektu dětského hřiště nezbytně vážou.

2.2. JAK se v takovém případě postupovat?

Nejdůležitější je analýza oblasti / prostředí, jakož i přání a představy klienta. Při upřesňování projektových záměrů je třeba přesně specifikovat Váš rozpočet a představu dětského hřiště. Po podepsání smlouvy jsou nejdříve vytvořeny prvotní náčrty, vizualizace (pokud je nutná) a následně technické výkresy pro zadání do výroby.

2.3. MOHU ZVLÁDNOUT MONTÁŽ DĚTSKÉHO HŘIŠTĚ AJ SÁM?

Vše závisí na složitosti projektu. Než byste se pustili do montáže dětského hřiště svépomocí, doporučujeme Vám poradit se s námi. Naše firma má také divizi poskytující levnější varianta dětského hřiště – tzv. skládačky, které dokáží šikovní kutilové postavit i sami.

2.4. JE NUTNÉ, ABY MALO DĚTSKÉ HŘIŠTĚ dopadovú plochu?

V případě, že výška podesty herního prvku od země nepřesahuje 0,60m, dopadová plocha není z hlediska norem nutná. Pokud výška pádu přesahuje 0,60m ale nepřesahuje 1m, jako dopadová plocha postačuje trávník. Je třeba však zmínit, že v praxi dochází k vyšlapání přirozené trávy např. pod houpačkami, při vstupu / výstupu jednotlivých herních prvků, při výstupu ze skluzavek atd. Na uvedených místech přirozený trávník poměrně rychle přestane existovat a tato místa následně přestanou splňovat podmínky stanovené v EN 1177. To může být vytčené při pravidelné kontrole hřiště. Při herních sestavách obsahujících herní prvky s výškou podesty nad 1 m apod houpačkami je vybudování tlumicí dopadové plochy nezbytností.

2.5. JAKÉ DRUHY dopadových ploch LZE K HŘIŠTI ZVOLIT?

Existuje několik variant, které lze použít jako podklad pod dětské hřiště. Každá forma dopadové plochy má své výhody a nevýhody a závisí na preferencí zákazníka, které výhody upřednostní a které nevýhody akceptuje.

Naše firma za nejkvalitnější dopadové plochy považuje dopadové plochy z lité recyklované pryže EPDM. Jejich velkou výhodou je pěkný design, volnost při výběru barevného provedení, mimořádná trvanlivost, protiskluzový povrch a snadná údržba. Nevýhodou je poměrně vysoká cena 4000 až 4500, – Kč / m2 (závisí na množství).

Druhou poměrně častou volbou našich zákazníků je vybudování štěrkové dopadové plochy z praného říčního štěrku. Jeho výhodou je výrazně nižší cena (1100, – Kč / m2) a poměrně snadná údržba. Nevýhodou může být to, že se snadněji dětmi roznáší po okolí, v rámci hřiště dochází k jeho přesouvání (vyšlapání) a občas ho je třeba po hřišti znovu rovnoměrně přerozdělit, resp. doplnit. Z našich zkušeností víme, že pokud se prostor štěrkové dopadové plochy ohraničí nízkou zábranou (něco co zároveň brání vstupu kočkám nebo pejskem) a jako vstupy na plochu se ponechají jen některé otevřené místa, výrazně to dokáže zabránit roznášení štěrku dětmi v okolí hřiště. Uvedenou plochu vám na požádání umíme i olemovat dlouhými dřevěnými akátový břevny půlkulatého průměru.

Jako další formy dopadové plochy můžeme poradit např. umělou trávu. Dnešní produkty umělé trávy již nepůsobí zdaleka tak uměle a vědí přirozeně zapadnout k ostatní přírodní trávě. Pokud máte výšku pádu na vašem hřišti do 1m a chcete se vyhnout vyšlapání přirozené trávy a následnému vzniku bláta pod houpačkami, při vstupu / výstupu jednotlivých herních prvků, při výstupu ze skluzavek atd. doporučujeme např. umělou trávu Bellini-6 s výškou vlasu 35mm z naší nabídky s přirozeným designem blízkým skutečné trávě. Pokud máte výšku pádu nad 1m máme v nabídce umělou trávu s výškou vlasu 65mm, která je certifikovaná až do výšky pádu 2,2m (ukládá se na zhutněné štěrkové podkladové lůžko frakce 0-4 mm),

Pokud již máte asfaltový resp. betonový povrch dětského hřiště, nemusíte ho celý rozbít, dá se upravit na tlumící dopadovou plochu např. položením čtverců z recyklované pryže (tzv. gumová dlažba). Ty se na uvedený tvrdý povrch dají nalepit (neprofilovaná gumová dlažba – tzn. Že ze spodní strany uvedené čtverce nemají reliéf, jsou hladké). Takto víme vyřešit prvky s výškou pádu do 0,9 m. V případě vyšší výšky pádu by bylo třeba použít čtverce, které jsou ze spodní strany PROFILOVANÉ a položit je na štěrkové lože (profilovaná gumová dlažba – tzn. Že ze spodní strany uvedené čtverce mají reliéf, aby lépe sedli na štěrkový povrch).

Pro úplnost zmíníme ještě dopadovou plochu z dřevní štěpky. Její výhodou je přírodní typ materiálu a přijatelná cena. Mezi nevýhody bychom uvedli, že dop. plocha z dřevní štěpky rychle degraduje a ztrácí na kvalitě, při vyšší vlhkosti (po intenzivních deštích) může zahnívat nebo plesnivět a při silnějším větru ji může vítr snadno rozfoukat po okolí. Z toho důvodu dřevní štěpku našim zákazníkům nedoporučujeme.

Seznam našich dopadových ploch naleznete v našem katalogu v sekci Dopadové plochy.

ZAVTVORENA - NEZOBRAZENA - NEMAZAT

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

3.1. JAK VYBRAT HŘIŠTĚ PRO jednotlivých věkových kategoriích?

Při fotografii každého našeho produktu v ceníku je uvedena věková kategorie, pro kterou je dané hřiště či herní prvek určený. Případně nám napište a my Vám nakombinovat dětské hřiště podle požadované věkové kategorie.

3.2. S JAKÝMI DOPLŇKY A přídavným modulem MOHU HŘIŠTĚ zkombinovat?

Existuje nespočet variant jak lze herní sestavy nakombinovat. Pro příklad uvedeme herní sestavu Matelko. – Jde o herní věž zkombinovanou se skluzavkou, závěsnou houpačkou, schůdky a častokrát i lezeckou stěnou. Dalšími moduly, které lze v rámci herních prvků kombinovat jsou například: můstky a balanční prvky, lezecké a pavoučí sítě, lana, tyče, hrazdy, různé prolézačky a mnoho dalších. Závisí jen od Vás, co všechno byste chtěli, aby dětské hřiště obsahovalo. S Kombinatorika Vám už pomůžeme

3.3. LZE KOUPIT PŘÍSLUŠENSTVÍ SAMOSTATNĚ?

Ano, příslušenství k dětským hřištím můžete u nás zakoupit i jako samostatné komponenty. Kontaktujte našeho obchodního zástupce prostřednictvím e-mailu

ZAVTVORENA - NEZOBRAZENA - NEMAZAT

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

4.1. JAKOU PÉČE VYŽADUJE akátového dřeva?

Odborníci doporučují dřevo před jakoukoliv úpravou nejprve napustit speciálním ochranným impregnačním nátěrem. Před UV zářením, deštěm, prachovými částicemi a emisemi ho třeba zase chránit alkydovými, akrylátovými, polyuretanovými, případně olejovými nátěry, které zvyšují jeho odolnost. Naše firma používá na akátové dřevo lety ověřené olejové a voskové nátěry, které tomuto dřevu nejvíce vyhovují. Tyto nátěry po vyschnutí vytvářejí na povrchu dřeva matné, pololesklé nebo lesklé filmy, které působí jako prevence.

4.2. NA CO VŠECHNO PŘI dětském hřišti myslet Z POHLEDU ÚDRŽBY?

Akátové dětská hřiště jsou prakticky bezúdržbové. V případě, že se nechcete o dětské hřiště starat pravidelnými nátěry, nemusíte. Akátové dřevo díky své vysoké rezistenci vůči povětrnostním vlivům nevyžaduje údržbu v podobě nátěrů. Zde je však třeba počítat s tím, že nenatřené dřevo časem zešedne. Pokud Vám nezáleží na tom, aby hřiště hýřilo barvami, máte o starost méně. Kromě nátěrů je však při hřišti třeba myslet i na jeho technickou stránku. Čas od času zkontrolovat stav úponů, šroubů, úchytů apod.

4.3. VYŽADUJE DĚTSKÉ HŘIŠTĚ i specializované kontroly?

Každé dětské hřiště vyžaduje kontrolu na několika úrovních:

 • Běžná kontrola – umožňuje rozeznat na první pohled patrné zdroje ohrožení – jako provozovatel hřiště ji můžete provádět sami – frekvence kontroly závisí od používání hřiště; doporučuje se jednou týdně.
 • Provozní kontrola – podrobná inspekce vybavení – jako provozovatel hřiště ji můžete provádět sami – měla by být prováděna v intervalu od 1 do 3 měsíců.
 • Pravidelná kontrola dětského hřiště – kontroluje se celková úroveň bezpečnosti zařízení, základů a povrchů, menší i větší opotřebení, stav dřeva a spojů atd. – provádějí ji specializovaní pracovníci.
ZAVTVORENA - NEZOBRAZENA - NEMAZAT

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

5.1. JAKÁ JE ZÁRUKA DĚTSKÉHO HŘIŠTĚ?

Naše společnost používá ty nejkvalitnější materiály. Proto na své výrobky poskytujeme nadstandardní 20-letou garanci na části z akátového dřeva, 5-letou garanci na nosné konstrukce a ze zákona plynoucí záruku na ostatní herní prvky.

5.2. JSOU HŘIŠTĚ CERTIFIKOVANÉ (A BEZPEČNÉ)?

NEJKRÁSNĚJŠÍ HŘIŠTĚ, s.r.o. vyrábějí všechny herní prvky a dětská hřiště podle příslušných norem jakékoliv země světa (TÜV). Víme Vám vyrobit jakýkoliv truhlářský výrobek podle Vašich představ a žádoucích rozměrů, samozřejmě v rámci zmíněných bezpečnostních norem.