Dopadové plochy

V případě, že výška podesty herního prvku od země nepřesahuje 0,60m, dopadová plocha není z hlediska norem nutná. Pokud výška pádu přesahuje 0,60m ale nepřesahuje 1m, jako dopadová plocha postačuje trávník. Je třeba však zmínit, že v praxi dochází k vyšlapání přirozené trávy např. pod houpačkami, při vstupu / výstupu jednotlivých herních prvků, při výstupu ze skluzavek atd. Na uvedených místech přirozený trávník poměrně rychle přestane existovat a tato místa následně přestanou splňovat podmínky stanovené v EN 1177, což může být vytčené při pravidelné kontrole hřiště. Při herních sestavách obsahujících herní prvky s výškou podesty nad 1 m apod houpačkami je vybudování tlumicí dopadové plochy nezbytností.

Existuje několik variant, které lze použít jako podklad pod dětské hřiště. Každá forma dopadové plochy má své výhody a nevýhody a závisí na preferencí zákazníka, které výhody upřednostní a které nevýhody akceptuje. Naše firma vám vyžádání dopadové plochy z lité recyklované pryže EPDM, z vymývaného říčního štěrku, z umělé trávy nebo položením čtverců z recyklované pryže (tzv. Gumová dlažba).

Pro více informací si prosím viz odstavec 2.4 a 2.5 v sekci INFO – FAQ (Často kladené otázky) nebo nás kontaktujte. Rádi Vám poradíme!